Pivašiūnų vidurinės mokyklos kapela „Griežliukė“
švenčia 20-metį

„Aš nestatau namų, aš nevedu tautos,
Aš sėdžiu po šakom akacijos baltos.
Ir skamba medyje melodija tyli,
O aš klausausi jos ir užrašau smėly.“

Henrikas Radauskas

Šis poeto posmas labai tinka mūsų mylimai „Griežliukei“, kuri jau išaugo į dvidešimtmetę, bet taip ir liko „Griežliuke“, nes nuolat atsijaunina, kai jos gretas papildo nauji nariai.

Prieš 20 metų Pivašiūnų vidurinės mokyklos muzikos mokytojo Algirdo Glovickio suburta vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapelija „Griežliukė“ dabar jau ne tik vietinės reikšmės muzikos kolektyvas – jį žino visa Lietuva. Žino, myli ir klausosi. 2012 metais jai suteiktas II Koncertinės kategorijos sertifikatas.

Švęsdama savo jaunatvišką jubiliejų, „Griežliukė“ pakvietė buvusius narius, savo rėmėjus-tėvelius, visus, kurie neabejingi šiam kolektyvui.

Kapelija ir jos vadovas pristatė koncertą, kuriame skambėjo liaudies muzika (V.Juozapaičio polka „Lipk ant sienų“, „Dziedulio polka“, skudučių popuri liaudies dainų temomis), klasika (V.A.Mocarto „Rondo“ iš XI sonatos fortepijonui), populiarios ir nelabai žinomos dainos (J.Karpavičiaus „Čigonėlis“, A.Žilio ir S.Nedzinskienės „Jaunystė“, E.Čiplio ir D.Čiplytės „Lik sveika, mokykla“).

Nors dėl įvairių priežasčių kapelijos jubiliejiniame koncerte negalėjo dalyvauti daugelis buvusių narių, keletas vis tik prisijungė prie muzikuojančių. Ir nesvarbu, kad skiria keleri metai, širdis –„Griežliukėj“, ir visada yra noras sugrįžti“,- kažkada išsakytą Giedriaus Leškevičiaus mintį kartojo Raimonda Čižauskaitė ir Margarita Navickaitė.

Po koncerto niekas neskubėjo skirstytis. Toliau tęsėsi šventinė programa: visi žiūrėjo filmą „Griežliukei“-20 metų“, visiems dalyviams vadovas įteikė atminimo ženklelius, II Koncertinės kategorijos kolektyvo Sertifikato kopijas. Šis Sertifikatas kolektyvui suteiktas 2012 metais.

Dalyviai, svečiai, tėveliai toliau gilino savo muzikines žinias: sprendė muzikinius kryžiažodžius dėliojo dėliones iš „Griežliukės“ nuotraukos dalių, spėliojo melodijas, šoko polką, valsą. Net „Chorų karai“ buvo! Nuotaika išliko puiki, pralaimėjusiųjų nebuvo. Dalyviai apdovanoti Dvidešimtmečio Diplomais (autorė Gabrielė Glovickytė). Tėveliai, t.y. pagrindiniai šventės rėmėjai, visiems padovanojo vardinius „Griežliukės“ marškinėlius, kuriais tuoj pat visi pasipuošė...