3 klasės pažintinis žygis pėsčiomis „Pažink savo kraštą“

Saulėtą antradienio rytą 3 klasės mokiniai rinkosi mokyklos kieme nešini turistinėmis kuprinėmis. Mokytojų A. Kazlauskaitės – Vainickienės ir R. Zajančkauskienės iniciatyva visi buvo pasiruošę žygiui pėsčiomis po Junčionių kaimo apylinkes. Žygeiviai, išklausę saugaus elgesio instruktažą ir  lydimi Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Junčionių filialo bibliotekininkės, Junčionių kaimo bendruomenės vadovės I. Burneikienės, Pivašiūnų gimnazijos bei Junčionių kaimo bendruomenės narės R. Šmigelskienės ir vieno iš mokinių mamos S. Slavinskienės,  sparčiu sportiniu žingsniu įveikė 10 kilometrų atstumą.

Žygio „ Pažink savo kraštą“ tikslas – supažindinti mokinius su vietove, kurioje jie gyvena, mokosi. Mokiniai nemažai keliauja po Lietuvą , susipažindami su jos istorija, nuostabiais gamtos kampeliais ir dažnai net nepastebi šalia esančių įdomių kasdien matomų dalykų, nežino savo krašto istorijos. Todėl žygio metu atsigręžėme į savo gimtąjį kraštą. Kiek daug gražių gamtos ir istorinių vietų, kiek kelių ir takelių, vis dar gyvuojančių ir išnykusių gyvenviečių. Pakeliui, besižvalgydami į vasarojančius laukus, klausėmės pasakojimų apie šiuose kraštuose gyvenusius protėvius, jų likimus, kasdienybę, iššūkius ir jų kovas. Keliaudami keliais, takeliais, bekelėmis ir net pamiškėmis susidūrėme su įvairiais iššūkiais – teko bristi per balas, eiti basomis per pievas ir žvyrkeliu, bet tai tik sustiprino emocijas, skatino išeiti iš komforto zonos ir ieškoti sprendimo būdų. Visi drauge veikėme daugybę linksmų ir įdomių dalykų: valgėme gamtoje, išbandėme ėjimą su lazdomis, skaitėme tikromis istorijomis remiantis parašytą knygą apie Junčionių kaimo apylinkių lankomas vietas ir kaimelius, žavėjomės milžinišku ąžuolu ir galvojome norus, dainavome, susipažinome su augmenija, skynėme lauko gėles bei dovanojome vieni kitiems, dalijomės įspūdžiais ir mėgavomės buvimu kartu. Aplankėme ilgus metus mūsų mokykloje dirbusios mokytojos J. Vasiliauskienės sodybą. Ji pristatė ūkininko profesiją, papasakojo apie dienos darbus, parodė ūkio techniką.

Žygiuojant savo akimis pamatėme gražiausias vietas ir savo ausimis išgirdome įdomias Junčionių kaimo apylinkių istorijas.

Nors artėjant  žygio pabaigai buvome nuvargę, tačiau žygiavome tikslo link su šypsena ir daina „Reikia draugą turėti“, nes žinojome, kad mūsų dar laukia skanios vaišės ir linksmos pramogos.

Pailgintos dienos grupės auklėtoja A. Kazlauskaitė - Vainickienė

4.4