Kultūros paso edukacijos

Birželio 21d. Pivašiūnų gimnazijos 5-8, I-III gimn. klasių mokiniams buvo organizuojamos pažintinės edukacijos iš Kultūros paso.

Nuotolinėje pamokoje ,,Neregimas pasaulis – pamoka su knyga ,,Užsimerk“, 5-7 kl. mokiniai sužinojo apie knygas, kurias gali skaityti ir regintys, ir neregiai. Animuotoje vaizdo medžiagoje leidėja Eglė Jokužytė pasidalino savo kūrybine patirtimi ir papasakojo apie kūrybinius projektus, kuriuose dalyvavo vaikai su specialiaisiais poreikiais, sužinojo kaip gimsta idėja išleisti knygas reginčiųjų ir Brailio raštu, ir kaip vaikai įsitraukia į knygų kūrimo procesą. Pamokoje turėjome įdomią pažintį su žymia kultūros veikėja Nomeda Marčėnaite, kuri papasakojo kaip gimė “Užsimerk“ knygai iliustracijos ir personažų charakteriai. Susitikimas padėjo vaikams suprasti kaip per kūrybą galima pažinti save ir kitus, ir kad mes visi esame skirtingi, unikalūs ir vertingi. Taip pat mokiniai sužinojo apie Lietuvos neregius menininkus ir susipažino su paralimpiečiu ir muzikantu Justu Pažarausku (neregiu), kuris papasakojo savo gyvenimo istoriją ir padėjo suprasti, kad aklumas – nėra kliūtis siekti savo svajonių.

Užsiėmimo ,,Lietuvos pinigų sistema“ metu 5-8 kl. mokiniai sužinojo pagrindinius Lietuvos pinigų istorijos fragmentus ir susipažino su taikytais monetų gaminimo būdais. Naudojant skaidres, buvo parodyti monetų, banknotų ir kitų senųjų pinigų variantų pavyzdžiai.

Edukacinis užsiėmimas ,,Viduramžių karyba“ vyko 8, I-III gimn. kl. mokiniams. Mokiniai išklausė parengtą ir skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie Viduramžių Europos karybos istoriją nuo Karlo Martelo karinių reformų VIII a. Frankų karalystėje, pradėjusių Viduramžių karinio elito - riterių raidą iki šaunamojo ginklo epochos pradžios XIV - XV a. sandūroje. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai galėjo užduoti klausimus apie pasakojime paminėtus istorijos faktus.

Užsiėmimo ,,Aukso pjūvis arba grožis skaičiuose“ metu 8, I-III gimn. kl. mokiniai sužinojo žmonijos grožio ir harmonijos paieškų istoriją, išgirdo kas yra aukso pjūvis ir kodėl jis apipintas mitais ir legendomis. Mokiniai susipažino su Albrecht Dürer, Leonadro da Vinci, Antonio Stradivari darbais. Užsiėmimo dalyviai turėjo puikią progą pamatyti kaip matematikos ir geometrijos žinios pritaikomos mene. Edukacijos metu mokėsi naudoti aukso pjūvio taisyklę, apskaičiuoti proporciją, naudojant aukso pjūvio taisyklę ir atrasti tobulą proporciją meno kūrinyje. Taip pat užsiėmimo metu buvo analizuojama mūsų smegenų veiklos, akies sandaros, spalvos suvokimo, šviesos ir optikos fizikinių reiškinių įtaka meno suvokimui ir meninių išraiškos priemonių pasirinkimui. Šis užsiėmimas - tai puiki galimybė mokiniams suprasti meno ir mokslo sinergiją, sužinoti kas yra aukso pjūvis ir išmokti jį pritaikyti. Tai puikus užsiėmimas naujoms kultūrinėms ir meninėms patirtims įgyti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Bareikienė

99 (1)