2017-03-27

Pivašiūnų gimnazijos bendruomenė sako:
„PADĖK DRAUGUI, NESITYČIOK, NUSIŠYPSOK“

Visą praėjusią savaitę Pivašiūnų gimnazijoje vyko renginiai, skirti akcijai „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kuriuos organizavo ir koordinavo gimnazijos pavaduotoja ugdymui Virginija Venčkauskaitė.

Pirmadienį 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis visai gimnazijos bendruomenei pristatė savo „Draugystės knygą“. Mažieji su savo mokytojomis piešė, rašė palinkėjimus, eilėraščius draugystės tema. Vyresniųjų klasių mokiniai su klasės auklėtojomis klasių susitikimų metu kalbėjo apie smurtą ir patyčias, aiškino jiems, kad tai nėra normalus elgesys, kad visada reikia elgtis pagarbiai ir draugiškai, padėti skriaudžiamam draugui, patyrus smurtą ar patyčias netylėti, neužsisklęsti savyje, o apie tai pasikalbėti su mokytojais, tėveliais ar kitais suaugusiais asmenimis.

Antrą „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dieną vyresniųjų klasių mokiniai pristatė gimnazijos bendruomenei dainą „Su draugu“ (pažiūrėti mokinių kūrybą galite: https://www.youtube.com/watch?v=rhR79d60P2o&feature=youtu.be ), kurią sukūrė „Vaikų linijos“ organizuotam mokinių dainų konkursui „Patyčios bijo tavo nepritarimo“. II gimnazijos klasės mokinė Auksė Čyžiūtė sukūrė dainai žodžius ir muziką, IV gimnazijos klasės mokinė, mokinių tarybos pirmininkė Paulina Buzinaitė ragino gimnazistus prisidėti nuotraukomis „vaizdo klipui“, abiturientas Ignas Sabaliauskas nufilmavo ir sumontavo.

Trečią dieną gimnazijos mokinių taryba pristatė stendą „Aš neskriaudžiu kitų! Prisijunk ir tu!“. Gimnazijos mokinių taryba paruošė reprezantacinę sieną „Patyčioms Ne!!!“, kur visa gimnazijos bendruomenė fotografavosi, diskutavo, dainavo, grojo, taip išreikšdami nepritarimą patyčioms ir norą jas stabdyti.

Ketvirtą „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ dieną“ Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras Pivašiūnų gimnazijoje vykdė renginį „Tinkliada 2017“, skirtą skatinti gražius tarpusavio santykius gimnazijos bendruomenėje, taip mažinant galimybes atsirasti smurtui ir patyčioms. Vienos dienos renginių – veiklų ciklas, skirtas draugystės ir šiltų tarpusavio santykių puoselėjimui, į veiklas įtraukiant mokinius, pedagogus bei mokyklos administraciją. Šios netradicinio ugdymo dienos pagrindinė mintis ir tikslas išlieka tęstiniai, nekintantys – formuojant mokinių vertybines nuostatas, akcentuojant bendruomeniškumo ir savitarpio pagalbos svarbą, skatinant šiltus tarpusavio santykius ir bendradarbiavimą, didinti gimnazijos bendruomenėje saugumo pojūtį, tuo pačiu mažinant polinkį patyčioms ir smurtui. Visos dienos užsiėmimų metu klasės vykdė kolektyvines užduotis, dalyvavo įvairiose veiklose. Veiklų metu turėjo galimybę užsidirbti specialių dienos pinigų, už kuriuos galėjo įsigyti įvairių konstrukcinių medžiagų, kurių pagalba turėjo pagaminti skraiduolį. Siekis – suburti klasę vieningam įdomiam tikslui, nes „pinigų“ galima užsidirbti tik visai klasei (neišskiriant nė vieno mokinio) vieningai dirbant ir atliekant užduotis.

Penktąją „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dieną visos gimnazijos klasės pasitiko su „Draugystės gėlėmis“, kuriomis papuošė gimnazijos kiemelį. Pivašiūnų gimnazijos aktų salėje vyko baigiamasis „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginys. Skambėjo draugystės daina, kurią dainavo visi pradinių klasių mokinukai, o jiems pritarė visa salė. Teatro studijos „Vizija“ jaunosios artistės suvaidino vaidybinę improvizaciją prieš patyčias, visi pasižiūrėjome filmuką apie Niką Vujičičių „Patyčios turi baigtis“. Bendra daina užbaigėme „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.

Akcijos iniciatorius „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis sako: „Tikėtis sumažinti patyčių mastą galime tiktai daug metų nuolatos ir kasdien dirbdami: taikydami pasaulyje pripažintas prevencines programas mokyklose, mokydami mokytojus tinkamai reaguoti į patyčias, skatindami aktyviau į patyčių situacijų sprendimą įsitraukti tėvus ir kviesdami plačiąją visuomenę nepritarti patyčių apraiškoms“. Taigi, mes visi pastoviai turime veikti, kad patyčių mažėtų mūsų mokyklose, kiemuose, viešoje ir privačioje erdvėje.

5A